Kdy mohu změnit banku, u které mám hypotéku? Kdykoliv!

Banky to do světa nevykřikují, ale svoji hypotéku můžete převést k jiné bance opravdu kdykoliv a za výhodnějších podmínek. Většinou se ocitnete v těchto dvou situacích:

  • Současné období fixace úrokové sazby vám končí za 1 rok a méně = žádný problém. Jste pro všechny banky zajímavý klient a je čas využít aktuální nízké sazby! Proto banky poptejte a zjistěte, kolik můžete na hypotéce ušetřit.
  • Máte čerstvou hypotéku nebo vám fixace úrokové sazby končí za déle než 1 rok = stále bez problémů, ale už potřebujete získat mnohem lepší nabídku, než máte teď. (viz. rozhodnutí ČNB: Předčasné splacení). Opět poptejte banky a zjistěte, jak výhodnou nabídku vám předloží.

Vyberte si z nejlepší nabídky! Neobíhejte banky sami, ušetřete čas a nechte za vás pracovat Beehypo. Jak na to? Stačí nahrát požadované dokumenty, my necháme banky mezi sebou soutěžit, poté si nabídky porovnáte a zvážíte, která pro vás bude ta nejvýhodnější.

Platforma Beehypo je první česká aukce hypoték, která poráží srovnávače a různé „poradce“. Umožňuje klientovi diskrétně z pohodlí domova a během pár minut vystavit elektronickou poptávku. A banky pak o něj týden soutěží. Pro zájemce je to výrazná úspora času. Nemusí obíhat všechny banky, případně se domlouvat se zprostředkovatelem. Navíc: zprostředkovatelé jsou placeni za nové hypotéky, takže u refixací již pomocnou ruku většinou nenabízejí.