Můžu se spolehnout při porovnávání nabídek od bank na jejich webové kalkulačky a srovnávače?

Kalkulačky bank představují pouze akviziční a orientační nástroj, který má často daleko do reálné nabídky.

Webové kalkulačky bank a srovnávače zprostředkovatelů jsou zaměřeny zejména na získání klienta, případně provize z uzavřené smlouvy při refinancování hypotéky. Často v sobě skrytě obsahují další podmínky týkající se zobrazené nabídky.
Bankám se jedná především o prodej dalších volitelných služeb.
Srovnávače a kalkulačky zprostředkovatelů srovnávají úrokové sazby, které nemusí být vždy aktuální.
Další skryté výdaje spojené s hypotékou neprezentují. Mají za cíl chytit klienta a dále ho „tvarovat“ tam, kde mají nejvyšší provizi.

RPSN uváděné ve webových kalkulačkách a vzorových příkladech u bank nejsou kalkulované vždy na stejné bázi. Často to souvisí se strukturou ceníků a produktových informací odlišných u jednotlivých bank, účtováním určitých poplatků nebo sezónními slevami. Dokonce u některých výsledků kalkulaček je napsáno, že pro získání hypotečního úvěru je povinný odběr některé z doplňkových služeb, ale poplatek za ni není do výpočtu RPSN zahrnut.

Proto využijte platformu Beehypo, která ukazuje nabídky úplně a jednoduše, bez skrytých poplatků a fint. Není to srovnávač, ale váš nástroj na to, abyste mohli oslovit banky napřímo a nezdržovali se voláním a psaním emailů. Navíc vám dává možnost mít vše pod kontrolou, do ničeho vás nenutí a rozhodnutí nechává na vás.

Výhodou oproti srovnávačům je, že banky a zprostředkovatelé se nedozvědí vaše osobní údaje a nevystavujete se riziku toho, že vás bude někdo uhánět a neustále vám něco nabízet. Beehypo vám garantuje, že údaje o vás jsou v bezpečí a používáme je jenom my k tomu, abychom s vámi mohli komunikovat v nejnutnějších případech. Až když si nějakou banku vyberte, umožníme jí vás kontaktovat.