O Aukci hypotéky

Abyste co nejvíce ušetřili, získáváme přímé nabídky od bank formou aukce. V aplikaci Beehypo můžete kdykoliv aktivovat Vaši poptávku na změnu podmínek hypotéky, kterou následně anonymně ukážeme bankám. Necháme je mezi sebou soutěžit a předkládat vám stále výhodnější nabídky. Po několika dnech ukončíme aukci, férově vám porovnáme nabídky, a vy si z nich můžete vybrat.

Jak porovnáte nabídky od různých bank?

Porovnáváme je podle celkových plateb. U každé nabídky vezmeme vše, co byste za ní zaplatiti od teď až do zvoleného termínu další fixace úrokové sazby. Všechny splátky jistin a úroků, platby pravidelných poplatků za související služby a případné náklady spojené s přechodem do nové banky, to vše sečteme do 1 čísla, kterému říkáme Celkové platby.

Jak mi spočítáte úsporu?

Je to jednoduché. Sečteme vše, co ušetříte na hypotéce od teď až do termínu stávající fixace úrokové sazby pokud využijete aktuální tržní nabídku. Můžete ušetřit na splátkách nebo poplatcích za povinné nebo doplňkové služby. Chceme hrát fér, proto v Čisté úspoře zohledňujeme i jednorázové náklady za případný přechod k jiné bance.

Co se děje s mými údaji?

Vaše data zůstávají bezpečně uložena u nás: bankám ukážeme jen část informací, aby vám daly zajímavé nabídky. Až si nějakou z nich vyberete, tak ukážeme pouze dané bance vaše kontaktní údaje.

Čím si mohu nabídky zlepšit?

Vyplňte správně údaje ve vstupním formuláři, zejména „Důležité drobnosti“. Pomáhají bankám zlepšit nabídku pro vás. I když jsou nepovinné, jsou důležité. Každá desetina úrokové sazby dolu znamená desetitisícovou úsporu.

Co se děje po soutěži?

Až soutěž (aukce) skončí, je na vás, zda a kdy si nějakou nabídku vyberete. 
Nabídky mají omezenou platnost a to 1 měsíc od podání poptávky. Je třeba si hlídat i termín refixace, abyste případně stačili změnit banku. S hlídáním termínů vám pomůže Beehypo.

Výběr nabídky a co dál?

Pokud si v naší aplikaci vyberete konkrétní nabídku, bankéř z preferované banky vás bude kontaktovat nejpozději do 2 pracovních dnů. Domluví si s Vámi schůzku a postup pro uzavření smlouvy.

Musím si z nabídek vybrat?

Ne, pokud se vám žádná nabídka líbit nebude, tak nemusíte. My ale budeme moc rádi, když nám o tom řeknete, protože i při vší snaze můžeme něco přehlédnout.

Pomůžete mi přejít jinam?

Ano, pomůžeme vám zajistit podmínky z vybrané nabídky po ukončení konci aukce. Pokud jste do Beehypo zadali pravdivé údaje, tak vám banka nabídku garantuje. Připravíme vám seznam kroků nutných k provedení změn a zajistíme bankéře, který se o vás postará. Při jednání s bankou nás můžete kdykoliv kontaktovat a my se vám obratem budeme věnovat.

Mohu zůstat u své banky?

Ano. Beehypo vám pomáhá získat lepší nabídku i od vaší stávající banky. Stává se, že dokážeme klientům nabídnout lepší podmínky, i když předtím sami se svojí bankou zkoušeli vyjednávat.

Kolik služba stojí?

Celá aukce Beehypo je zdarma. Klient vůbec nic neplatí.

Co z toho máte vy?

Od klienta nic. Stejně jako internetové porovnávače, bankéři nebo poradci dostáváme od bank to, čemu se říká „provize“. V Beehypo jsme se rozhodli naši „odměnu“ výrazně snížit tak, aby vám banka tuto úsporu promítla do levnější hypotéky.