COVID-19 mění hypoteční trh

Banky musí urychleně řešit plynulý přechod do nové, elektronické budoucnosti bankovnictví.

Covid 19

Obchody jsou zavřené a řada lidí pracuje doma z obýváku. Komunikace i nákupy se přesouvají do online prostředí ještě rychleji, než kdy dříve. A proto i banky musí urychleně řešit plynulý přechod do nové, elektronické budoucnosti bankovnictví. Vítejte v době, kdy nejen běžné spotřební zboží, ale také finanční produkty začínáme porovnávat a nakupovat přes internet.

Stejně jako u spotřebního zboží, tak i u hypotéky můžete využít celou řadu online srovnávačů, které Vám zobrazí pevné nabídky od bank. Pokud má ale banka předložit klientovi svou nejlepší nabídku, potřebuje klienta znát detailněji. Online srovnávače zde tedy nefunguji.

Nový startup Beehypo se rozhodl jít proti proudu a pomocí nové Aukční arény přinutit banky k soutěži o nejlepší individuální nabídku. Klient z pohodlí domova a během několika minut vystaví elektronickou poptávku a banky o něj týden soutěží. Služba je zdarma a výsledná nabídka zahrnuje všechny poplatky spojené s refinancováním.

"COVID-19 tedy jen urychluje nevyhnutelný přesun do online světa a vytváří na banky větší tlak."
říká Milan Vlk z Beehypo.cz

Jak Beehypo funguje?

Refinancovat a zlevnit hypotéku v platformě Beehypo lze kdykoliv, i mimo termín refixace úrokové sazby.

  • Klient během několika minut nahraje údaje o své hypotéce a aktivuje si tím nezávaznou poptávku.
  • Následujících pět pracovních dní banky mezi sebou v aukci soupeří a postupně překládají své výhodnější nabídky.
  • On-line platforma Beehypo dohlíží na průběh aukce a srovnává nabídky dle toho, kolik klient jednotlivým bankám skutečně zaplatí.
  • Po ukončení aukce má zákazník možnost vybrat si jakoukoliv z garantovaných nabídek. Osobní pomocník z Beehypo zajistí její úspěšné vyřízení.
  • Klientská data jsou bankám v aukční aréně předkládána tak, aby se zamezilo identifikaci zákazníků, tedy bylo 100% chráněno jejich soukromí.
  • A ještě něco navíc: Registrací do portálu Beehypo.cz klient získává pravidelnou kontrolu a porovnání výhodnosti své hypotéky s aktuální situací na bankovním trhu!
Video o Beehypo